وبلاگ

شیرین کننده رژیمی | شیرین کننده بدون قند

شیرین کننده رژیمی دیابتی و بدون قند

شیرین کننده بدون قند چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید یک خوراکی یا نوشیدنی شیرین را مصرف کنید اما از بالا رفتن قند و کالری بدنتان نگران باشید؛ در چنین مواقعی استفاده از محصولات رژیمی و دیابتی نظیر شیرین کننده رژیمی می‌تواند مشکل شما را حل کند. این شیرین کننده که به‌عنوان شیرین کننده برای افراد دیابتی هم مورداستفاده قرار می‌گیرد، علاوه بر اینکه کالری ناچیزی دارد، مقدار قند آن نیز صفر است. از طرفی طعم خوبی دارد و شما احساس نمی‌کنید که از طعم‌های مورداستفاده افراد عادی محروم شده‌اید. شیرین کننده رژیمی با نام شیرین کننده بدون قند نیز شناخته می‌شود. گفته می‌شود این محصولات طبیعی هستند و هیج ضرری ندارند.

انواع مختلف این شیرین کننده ها با گیاه استویا شیرین می‌شوند. استویا یک گیاه با نام عمومی شیرین برگ است که کالری بسیار ناچیزی دارد و همچنین قند آن صفر است ولی بسیار شیرین است. امروزه از این گیاه در صنایع غذایی استفاده می‌کنند.

افرادی که از رژیم‌های لاغری پیروی می‌کنند و یا دچار دیابت شده‌اند، با استفاده از محصولاتی که با استویا شیرین شده است، می‌توانند قند و کالری بدن خود را تنظیم کنند و مشکلی متوجه آن‌ها نشود. این محصولات دامنه گسترده‌ای دارند و می‌توان از آن در آشپزی، نوشیدنی و … استفاده کرد.

انواع شیرین کننده رژیمی در فروشگاه سفره سلامت

فروشگاه محصولات ارگانیک سفره سلامت با بررسی انواع شیرین کننده رژیمی و دیابتی و مزایا و مضرات آن‌ها، مجموعه‌ای از شیرین کننده های رژیمی و دیابتی را آماده نموده است. این شیرین کننده های بدون قند در دسته‌های زیر قرار می‌گیرند:

   1. پودر شیرین کننده نوشیدنی کم کالری: مخصوص شیرین کردن چای، دمنوش، شربت و… و جایگزین شکر است.
   2. پودر شیرین کننده آشپزی: مخصوص استفاده در آشپزی مانند تهیه انواع کیک است.
   3. حبه قند رژیمی (دیابتی): حبه قند رژیمی و دیابتی جایگزین قند معمولی است که طعم‌های بسیار متنوعی دارد.
   4. شربت شیرین کننده استویا: برای تهیه انواع مربا، مارمالاد و دسر مورداستفاده است. در شیرینی‌پزی به آن شهد می‌گویند.

جای نگرانی نیست. تولیدکنندگان شیرین کننده رژیمی فکر همه‌چیز را کرده‌اند! برای همین شما می‌توانید به‌راحتی شکر را از سبد خرید خود حذف کنید و هر یک از این اقلام را که لازم داشته باشید، جایگزین آن کنید.

شیرین کننده رژیمی و بدون قند

پیشنهاد مطالعه: مقاله تفاوت ارگانیک و طبیعی

مزایای استفاده از شیرین کننده بدون قند

اگر از رژیم‌های سخت دیابتی پیروی کرده باشید و یا اگر برای کاهش وزن یک رژیم کم‌کالری را دنبال کرده باشید حتماً می‌دانید که تا چه اندازه این دستورالعمل‌ها سخت‌گیرانه و مواد غذایی توصیه‌شده در آن‌ها، با بحران مزه (😊) مواجه‌اند! بدون شکر، بدون شیرینی و بدون کیک و دسر! محصولات رژیمی و دیابتی به دلیل استفاده از شیرین کننده رژیمی طعمی بسیار معمولی دارند و این یک امتیاز مثبت برای این محصولات است که آن را از شیرین کننده رژیمی استویا گرفته‌اند. این شیرین کننده ها کالری اضافی به بدن وارد نمی‌کنند و رژیم لاغری شما را به هم نمی‌زنند. شیرین کننده بدون قند، قند خون شما را افزایش نمی‌دهد و اگر شما نگران سطح قند خون خود هستید، می‌توانید به‌راحتی از شیرین کننده استویا استفاده کنید.

سخن پایانی درباره شیرین کننده رژیمی

انواع مختلف شیرین کننده رژیمی یا شیرین کننده بدون قند در این نوشته معرفی شد. شما می‌توانید برای هر یک از مصارف روزمره خود، هر یک از این موارد را انتخاب کنید. همچنین همه دسته‌های معرفی‌شده می‌تواند به‌عنوان شیرین کننده برای افراد دیابتی نیز مورداستفاده قرار بگیرد. برای خرید شیرین کننده رژیمی می‌توانید به فروشگاه محصولات ارگانیک سفره سلامت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *