وبلاگ

پودر شیرین کننده آشپزی، شیرین و بدون قند!

پودر شیرین کننده آشپزی بدون قند

پودر شیرین کننده کم کالری

پودر شیرین کننده آشپزی بیلو یک شیرین کننده رژیمی و کم کالری برای افرادی است که بنا بر هر دلیل نمی‌خواهند از موادی نظیر شکر استفاده کنند. شکر به‌طور مستقیم قند خون را افزایش می‌دهد و برای کسانی که دارای بیماری‌های دیابتی، قلبی و عروقی و افرادی که از رژیم‌های لاغری پیروی می‌کنند مناسب نیست. این افراد باید مواظب میزان کالری و قندی که در طول روز استفاده می‌کند باشند و بنابراین نباید از قند و شکر معمولی استفاده کنند. پودر شیرین کننده کم کالری، کالری بسیار ناچیزی دارد و از طرفی قند موجود در آن صفر است؛ چراکه با استفاده از گیاه استویا شیرین شده و به آن پودر شیرین کننده استویا نیز می‌گویند.

یک آشپزی کم کالری با استویا

پودر شیرین کننده آشپزی رژیمی برای تهیه انواع کیک، دسر، مربا، بستنی، شله‌زرد، حلوا و… استفاده می‌شود. با جایگزین کردن این ماده به‌جای شکر، افراد می‌توانند از همه این موارد استفاده کنند بدون اینکه نگران بالا رفتن قند و کالری خود باشند.

پودر شیرین کننده کم کالری، طعم مواد غذایی را عوض نمی‌کند. شیرینی این پودر بیش از دو برابر شکر است؛ بنابراین در هنگام آشپزی با این پودر باید کمتر از نصف میزانی که شکر لازم داشتید، از این پودر به غذا و دسر خود اضافه کنید؛ به‌طور مثال اگر برای تهیه شله‌زرد به یک پیمانه شکر نیاز داشتید، فقط کافی است به‌جای آن، کمتر از نصف پیمانه پودر شیرین کننده آشپزی اضافه نمایید تا طعم شله‌زرد شما شبیه شله‌زرد معمولی شود.

شما برای آشپزی با پودر شیرین کننده کم کالری چندین گزینه پیش رو دارید که می‌توانید بسته به نیازتان یکی از این موارد را انتخاب کنید.

انواع شیرین کننده مخصوص آشپزی

اگر شما برای کاهش وزن، از رژیم کتو استفاده می‌کنید بهتر است پودر شیرین‌کننده کتو آشپزی بدون قند را انتخاب کنید. این محصول مطابقت بیشتری با رژیم کتو دارد و برای شما مناسب‌تر است.

اگر شما قنادی دارید و مدام در حال پخت انواع کیک و شیرینی هستید، استفاده از بسته‌های مخصوص قنادی برای شما به‌صرفه‌تر است. این بسته‌ها در وزن‌های دو کیلوگرمی در اختیار شما قرار می‌گیرد.

گاهی نیاز دارید که برای تزئین انواع شیرینی، باقلوا و انواع دسرهای عربی، شکر و آب را روی حرارت مخلوط کنید و روی شیرینی بریزید. در این حالت می‌توانید به‌جای شکر، از شیرین‌کننده مایع بدون شکر استفاده کنید.

برای مصرف خانگی نیز می‌توانید از پودر شیرین کننده آشپزی استویا استفاده کنید که در بسته‌های کوچک 300 گرمی و 420 گرمی تهیه می‌شوند.

در همه این محصولات، استویا ماده اصلی شیرین‌کننده است و تنها در برخی جزئیات با هم تفاوت دارند؛ برای مثال وزن محصول یا مایع و پودری بودن آن.

پودر شیرین کننده آشپزی

پیشنهاد مطالعه: مقاله 18 عرق گیاهی برای کاهش قند خون + 7 راهکار ساده جهت درمان سریع

چه کسانی می‌توانند از پودر شیرین کننده کم کالری استفاده کنند؟

گروه‌های زیر می‌توانند از پودر شیرین کننده آشپزی استفاده کنند:

   1. افراد دیابتی؛ چراکه باید مواظب میزان قند مصرفی خود باشند.
   2. افرادی که دچار بیماری‌های قلبی و عروقی هستند.
   3. کسانی که از یک رژیم لاغری پیروی می‌کنند.
   4. افرادی که مراقب سلامتی خود هستند و به آن اهمیت می‌دهند.

اگر شما هم در یکی از این دسته‌ها قرار دارید می‌توانید از محصولات معرفی شده، در تهیه انواع مربا، حلوا، دسر، کیک، شیرینی و غذا استفاده کنید.

سخن پایانی

شما می‌توانید از پودر شیرین کننده آشپزی در تهیه انواع موارد یادشده استفاده کنید؛ بدون اینکه نگران بالا رفتن قند و کالری خود باشید. نکته مهم این است که نباید در آشپزی، بیش از مقدار گفته‌شده استفاده کنید. دلیل این امر، طعم قوی‌تر پودر شیرین کننده کم کالری نسبت به شکر است. استفاده بیش از مقدار گفته‌شده باعث می‌شود که شما دیگر به طعم معمولی قانع نشوید و روز به روز بر مصرف خود اضافه کنید. مصرف این مواد غذایی هیچ ضرری ندارد اما در بلندمدت ممکن است عوارضی از آن به وجود بیاورد. این موضوع درباره مصرف بیش‌ازحد هر ماده غذایی دیگر نیز صدق می‌کند. برای خرید پودر شیرین کننده آشپزی استویا و سایر شیرین کننده‌های رژیمی به فروشگاه محصولات ارگانیک سفره سلامت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *