وبلاگ

ویژگی‌های منحصر به فرد مایع ظرفشویی طبیعی

مایع ظرفشویی طبیعی و بدون ضرر

معرفی مایع ظرفشویی طبیعی

حتماً شما هم آن تبلیغ تلویزیون را دیده‌اید که می‌پرسید: شما سالی چند لیتر مایع ظرفشویی می‌خورید؟ و بعد مردی را نشان می‌داد که یک حباب بزرگ از دهانش خارج می‌شد. وقتی مواد شیمیایی موجود در مایع ظرفشویی به‌خوبی از روی ظروف پاک نشوند، هنگام استفاده بعدی از ظروف، این مواد با غذا ترکیب می‌شوند و همان می‌شود که آن تبلیغ نشان می‌داد. استفاده از مایع ظرفشویی طبیعی و یا گیاهی این مشکل را حل می‌کند. این محصول که جزو شوینده‌ها و محصولات بهداشتی طبیعی به حساب می‌آید، فرمولاسیون جدیدی دارد که شوینده‌های شیمیایی از آن استفاده نمی‌کند.

مایع ظرفشویی طبیعی در هنگام آبکشی به‌راحتی پاک می‌شود. از طرفی حساسیتی روی پوست دست ایجاد نمی‌کند و بوی آن برای ریه مضر نیست. این شوینده طبیعی خواص دیگری نیز دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم؛ اما قبل از آن، شوینده‌های شیمیایی معمولی را بررسی می‌کنیم.

عوارض مایع ظرفشویی شیمیایی

حتماً بارها پیش آمده که ظرف‌ها را بدون دستکش شسته‌اید. با همان مایع ظرفشویی شیمیایی که تلویزیون از صبح تا شب تبلیغش را می‌کند. بعد هم پوست دستتان حسابی خشک شده و وقتی دست‌ها را روی هم کشیده‌اید، صدای کاغذ کاهی از آن بلند شده است. یا شاید بارها مجبور شده‌اید برای پاک شدن مواد شیمیایی از روی ظروف، داخل ظرف مایع ظرفشویی سرکه بریزید که البته تا حدودی جواب می‌دهد اما پوست دستتان بیشتر خشک شده. گاهی هم وقتی دارید غذا می‌خورید حس می‌کنید کسی داخل غذا مایع ظرفشویی ریخته است و شما دارید همراه غذا، شوینده می‌خورید.

این‌ها تنها بخشی از عوارض استفاده از شوینده‌های صنعتی و شیمیایی است. خیلی از عوارض دیگر نیز وجود دارند که در طولانی مدت خود را نشان می‌دهند و شما در لحظه از آن مطلع نمی‌شوید. برخی از این عوارض عبارت‌اند از:

   1. ایجاد خشکی پوست
   2. بروز اگزما
   3. ایجاد حساسیت‌های پوستی
   4. باقی ماندن مواد روی ظروف و پاک نشدن آن با آب
   5. ایجاد مسمومیت‌های خفیف
   6. بروز مشکلات ریوی در طولانی مدت
   7. بروز بیماری‌های تنفسی
   8. ایجاد خطرات زیست محیطی با ورود مواد شوینده به پساب‌ها
   9. ناباروری
   10. سقط جنین
   11. افزایش خطر ابتلا به سرطان
   12. آسیب‌های تیروئیدی
   13. مشکلات یادگیری
   14. مشکلات حافظه
   15. ضعف عملکرد ماهیچه‌ها
   16. اختلال در هورمون‌های بدن
   17. بروز مشکلات جدی در سیستم گوارش
   18. مشکلات روده
   19. و…

این لیست با بررسی هر جزء از مواد تشکیل دهنده شوینده‌های صنعتی بلندتر و بلندتر می‌شود. با این وجود بسیاری از مردم به این موارد توجهی ندارند و یا آن را دروغ می‌پندارند.

توجه به این لیست اهمیت استفاده از شوینده‌های طبیعی را متذکر می‌شود.

ویژگی‌های مایع ظرفشویی طبیعی چیست؟

پیشنهاد مطالعه: مقاله ارگانیک چیست؟ 18 دلیل استفاده از محصولات ارگانیک

فواید و ویژگی‌های مایع ظرفشویی طبیعی

مایع ظرفشویی طبیعی با دارا بودن فرمولاسیون متفاوت علاوه بر اینکه هیچ‌یک از مشکلات بالا را ندارد، خواص و ویژگی‌های دیگری نیز برای سلامتی به وجود آورده است. در این بخش به برخی از این ویژگی‌ها اشاره می‌کنیم:

   1. قدرت پاک کنندگی بالا حتی با آب سرد
   2. سازگار با پوست دست
   3. سازگار با طبیعت و محیط زیست
   4. پاک شدن با آب و عدم باقی ماندن مایع روی ظروف پس از آبکشی
   5. عدم باقی ماندن لکه آب روی ظروف شسته شده
   6. فاقد مواد سرطان‌زایی همچون فرمالین و سود سوزآور
   7. ضد حساسیت
   8. مناسب و سازگار با ماشین ظرفشویی

عدم وجود مشکلات مایع ظرفشویی شیمیایی در محصولات بهداشتی طبیعی یک مزیت بزرگ به حساب می‌آید که مایع ظرفشویی طبیعی از آن برخوردار است. وجود ویژگی‌های یاد شده مزیت استفاده از این محصولات را چندین برابر می‌کند و جای تردیدی باقی نمی‌گذارد که باید آن را جایگزین شوینده شیمیایی نمود.

طرز تهیه مایع ظرفشویی گیاهی در خانه

محصولی که ما در این نوشته به معرفی آن می‌پردازیم، مایع ظرفشویی ایکومویست است که با برترین تکنولوژی و سازگارترین مواد برای سلامت انسان تولید می‌شود؛ اما با این حال شما می‌توانید مایع ظرفشویی طبیعی را خودتان در خانه تهیه کنید. مقالات زیادی در این رابطه نوشته شده است اما ما در اینجا به آموزش ساده‌ترین و بهترین مایع دستشویی طبیعی می‌پردازیم که کمتر کسی آن را آموزش می‌دهد. در این روش نیازی به استفاده از همزن و مواد برقی نیست و جای نگرانی وجود ندارد.

برای این کار شما به هیچ ماده عجیب و غریبی نیاز ندارید. بلکه با پوست میوه‌های کاملاً در دسترس، قرار است مایع ظرفشویی طبیعی خانگی خود را بسازید.

مواد لازم برای ساخت مایع ظرفشویی خانگی عبارت است از:

   • آب
   • جوش شیرین
   • پوست پرتقال

همین و دیگر هیچ! پوست پرتقال‌ها را به‌صورت خلالی و نازک قیچی کنید. سپس آن را درون یک ظرف شیشه‌ای در دار بریزید و مقداری جوش شیرین به آن اضافه کنید. ظرف را پر از آب کنید و درب آن را ببندید. ظرف را به مدت یک هفته درون یخچال نگهداری کنید. پس از یک هفته وقتی درب ظرف را باز کنید می‌بینید که کاملاً شبیه مایع ظرفشویی است. این مایع ظرفشویی طبیعی قدرت پاک کنندگی خوبی دارد و بوی پرتقال می‌دهد. از طرفی اصلاً شیمیایی نیست و به پوست دستتان آسیب نمی‌رساند. می‌توانید آن را صافی کنید تا پوست پرتقال از مایع جدا شود. حالا مایع برای شستن ظروف آماده است.

عوارض استفاده از مایع ظرفشویی شیمیایی

پیشنهاد مطالعه: مقاله تفاوت ارگانیک و طبیعی

خوردن مایع ظرفشویی توسط کودکان

بسیار پیش می‌آید که کودکان و به‌خصوص خردسالان، دور از چشم والدین سراغ کابینت مواد شوینده می‌روند و اولین ظرفی را که بتوانند باز کنند، به دهان می‌گذارند و از مواد داخل آن می‌خورند. اگر این مواد از مواد شیمیایی نظیر مایع ظرفشویی شیمیایی باشند، کودک دچار مسمومیت شده و باید او را به اورژانس منتقل کنید. در این صورت در مسیر رسیدن به بیمارستان یا تا زمانی که منتظر اورژانس هستید سعی کنید دهان او را بشویید. توجه داشته باشید که نباید کودک را وادار به استفراغ نمایید. در چنین شرایطی فقط به پزشک مراجعه کنید تا او اقدامات لازم را انجام دهد.

این توصیه به این معنا نیست که مایع ظرفشویی طبیعی هیچ ضرری برای کودک ندارد و می‌توانید او را به حال خود رها کنید تا مایع ظرفشویی طبیعی را بخورد. بلکه در هر صورت باید او را به اورژانس منتقل کنید. با این حال به دلیل اینکه این شوینده مواد سمی ندارد، خطر آن کمتر است.

انواع مایع ظرفشویی ایکومویست

شرکت ایکومویست تولیدکننده انواع محصولات بهداشتی طبیعی است که محصولات خود را در رنگ‌ها و حجم‌های مختلف عرضه می‌کند. انواع مایع ظرفشویی ایکومویست عبارت است از:

خرید مایع ظرفشویی

افراد زیادی هستند که ادعا می‌کنند قادر به تولید مایع ظرفشویی طبیعی و ارگانیک و یا گیاهی هستند. در میان همه آن‌ها، شرکت ایکومویست با بهره‌گیری از برترین فرمولاسیون روز دنیا به تولید انواع شوینده بی‌ضرر پرداخته و جالب اینکه هیچ‌گونه ادعایی نیز ندارد. مایع ظرفشویی طبیعی ایکومویست تمامی ویژگی‌هایی را که در بالا ذکر کردیم داراست. پیشنهاد می‌کنیم برای خرید مایع ظرفشویی طبیعی به سایت ایکومویست و یا فروشگاه‌های دیگری که این محصول را عرضه می‌کنند، مراجعه نمایید. یکی از این فروشگاه‌ها، فروشگاه محصولات طبیعی و ارگانیک سفره سلامت است.

جمع‌بندی و سخن پایانی در باب مایع ظرفشویی طبیعی

مایع ظرفشویی یکی از موادی است که همه‌روزه در همه خانه‌ها استفاده می‌شود. خانم‌ها همیشه ظرف‌ها را با این مواد پاک کننده می‌شویند. این شونده‌ها با دارا بودن مواد مضر، بیش از همه به خانم‌ها آسیب می‌رساند. آسیب‌هایی نظیر مشکلات تنفسی و ریوی، حساسیت‌های پوستی و اگزما تنها بخشی از مضرات و عوارضی است که پاک کننده‌های شیمیایی ایجاد می‌کنند. علاوه بر خانم‌ها تمامی افراد دیگر نیز به این عوارض دچار می‌شوند. چراکه این مواد روی ظروف باقی می‌مانند. برای رهایی از این عوارض، بهترین کار استفاده از محصولات طبیعی نظیر مایع ظرفشویی طبیعی است. این پاک کننده عالی ویژگی‌هایی نظیر سازگاری با پوست و عدم ایجاد حساسیت را داراست. برای خرید انواع شوینده طبیعی به فروشگاه محصولات ارگانیک سفره سلامت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *